Sweet Bonanza
Podstawowe cechy slotu
 • Producent: Pragmatic Play
 • Bębny: 6
 • Linie wygrywające: 5
 • Gra bonusowa: Nie
 • Darmowe spiny: Tak
 • RTP: 96.51%
 • Opcja autoplay: Tak
ZAGRAJ NA PRAWDZIWE PIENIĄDZE

Sweet Bonanza

Sweet Bonanza automat to slot zbudowany z 6 bębnów i 5 linii. Symbole niejako wpadają na tą planszę 6×5 i kiedy stają się częścią zwycięskiej kombinacji, znikają, dając miejsce nowym symbolom. Zostało to nazwane przez twórców funkcja opadania.

Studiem, które wpadło na taki pomysł, jest wywodzące się z wyspy Man studio Pragmatic Play. Wyspa Man, z której pochodzi, jest znana z braku ograniczeń prędkości. Również brak ograniczeń, ale w kreatywności, prezentuje wspomniane studio. Od momentu swojego powstania tworzy zaskakujące i ciekawe sloty. Użytkownicy pokochali ich za to, że każdy z ich produktów potrafi czymś zaskoczyć. Czym zaskoczy nas Sweet Bonanza automat do gry? Na to i na inne pytania odpowiemy w dzisiejszej recenzji.

Jeśli chcesz się o tym przekonać na własnej skórze, to skorzystaj z wersji Sweet Bonanza demo, dostępnej na naszej stronie, całkowicie za darmo. Wykorzystaj to do trenowania gry, a kiedy już ją odpowiednio poznasz, będziesz mógł przejść do gry w maszyny do gry na pieniądze.

Budowa automatu Sweet Bonanza gra

Automat do gry na telefon Sweet Bonanza jest zbudowany w przejrzysty i intuicyjny sposób. Prawie wszystkie przyciski zostały umieszczone na panelu sterowania tuż pod bębnami. Aby dodatkowo ułatwić ci zapoznanie się z tym automatem. Przygotowaliśmy listę wszystkich dostępnych w grze przycisków, wraz z ich opisami. Rozpoczniemy od pierwszego przycisku po lewej stronie ekranu.

 • Ustawienia. Przycisk ten jest oznaczony trzema poziomymi liniami. Z jego pomocą możesz włączyć funkcję “szybki obrót”, włączyć tryb oszczędny, wyłączyć muzykę, wyłączyć efekty dźwiękowe i wyłączyć ekran powitalny.
 • Głośność. Służy do ustawienia głośności efektów dźwiękowych.
 • Informacje. Jest to jeden z najważniejszych przycisków w grze. Kryją się pod nim bowiem zasady gry i funkcje automatu. Z tymi informacjami należy się koniecznie zapoznać, przed rozpoczęciem gry.
 • Minus i Plus. Służą do ustawienia wysokości stawki. Po ich kliknięciu możesz zadecydować o wysokości bazowej stawki, waha się on od 1 do 10. Wybrać wartość jednej monety. Minimalna wartość to 0,01 a maksymalna to 0,50. Ostatnim parametrem, jaki możesz ustawić, jest całkowita stawka. Jej wartość waha się od 0,20 do 100.
 • Start. Przycisk ten służy oczywiście do uruchomienia losowania.  Tak samo działa spacja na klawiaturze komputera.
 • Autogra. Ikona tej funkcji znajduje się tuż pod startem. Po jej kliknięciu możesz zdecydować, przez ile losowań ma być ona aktywna oraz z jaką prędkością ma działać.

Środek panelu sterowania został zarezerwowany na ekran informacyjny. Znajdziesz na nim informację o aktualnym stanie gry, aktualne saldo oraz wartość całkowitego zakładu.

Średni zwrot dla gracza, czyli RTP, w przypadku tego automatu wynosi 96,51%. Oznacza to, że średnio taki procent włożonej do gry gotówki, wróci do gracza, a tylko 3,49% zostanie w kasynie internetowym. Na tle konkurencji jest to bardzo dobry wynik. Sprawia on, że granie na tym automacie do gry online jest stosunkowo bezpieczne i jest on dobrym wyborem dla nowych graczy.

Zmienność tego automatu wynosi 3,5 w skali do 5. Można więc powiedzieć, że jest średnio-wysoka. W praktyce oznacza to, że wygrane będą pojawiały się stosunkowo rzadko, ale będą za to wysokie. Nie trać więc nadziei, kiedy przez dłuższy czas nie pojawia się nagroda, kiedy się pojawi, prawdopodobnie będzie wysoka.

Ciekawą funkcją tego automatu jest funkcja opadania. Dzięki niej, symbole, które dały nagrodę, znikają, a w ich miejsce wpadają nowe. Daje to szanse na kolejne wygrane. Funkcja ta będzie działała tak długo, jak długo będą pojawiały się nowe wygrane.

Bonusy i tabela wypłat w Sweet Bonanza

Symbole, które pojawiają się w Sweet Bonanza, dają wygraną, niezależnie od tego, gdzie na ekranie się znajdą. Ważne jest tylko, ile ich jest. W poniższej tabeli znajdziesz informację, jaka minimalna ilość symboli daje nagrodę oraz wysokości wygranych dla poszczególnych symboli w tej maszynie do gier owocowych.

Symbol 8-9 10-11 12+
Czerwone serce 20 50 100
Fioletowy kwadrat 5 20 50
Zielony pięciokąt 4 10 30
Niebieski prostokąt 3 4 24
Jabłko 2 3 20
Śliwka 1,60 2,40 16
Arbuz 1 2 10
Winogrono 0,80 1,80 8
Banan 0,50 1,50 4
Symbol Scatter 4 5 6
Lizak 6 10 200

Powyższa tabela prezentuje wygrane dla maksymalnej stawki wynoszącej 10. Wygrane dla niższych stawek są odpowiednio niższe.

Jak można zauważyć , lizak jest najcenniejszym symbolem. Oprócz tego, że daje najwyższą wygraną, to jest jeszcze symbolem Scatter. Po wylosowaniu przynajmniej czterech takich symboli uruchamia się runda bonusowa z darmowymi spinami. Runda rozpoczyna się od 10 darmowych obrotów. Kiedy w trakcie rundy bonusowe wylosujesz przynajmniej 3 kolejne symbole Scatter, zostanie przyznane dodatkowe 5 darmowych obrotów.

Kolejnym symbolem specjalnym występującym w Sweet Bonanza bez rejestracji, jest mnożnik. Ukrywa się on pod symbolem kolorowej bomby. Pojawia się on tylko w trakcie rundy bonusowej i pozostaje na ekranie do końca cyklu opadania. Zawsze, gdy ten symbol zostaje trafiony, przyznawana jest mu losowa wartość mnożnika. Waha się ona od 2 do aż 100 razy. Po zakończeniu cyklu opadania wartość wszystkich mnożników jest sumowana, a całkowita wygrana z cyklu jest przez niego mnożona.

Jeśli bardzo zależy ci na szybkim sprawdzeniu rundy bonusowej, możesz ją wykupić. Wystarczy kliknąć przycisk “Kup funkcję” po prawej stronie ekranu. Możesz również podwoić swoją szansę na wylosowanie symbolu Scatter. Żeby to zrobić, musisz kliknąć strzałkę na zielonym polu. Znajduje się ona zaraz pod napisem zakład.

Sweet Bonanza – podsumowanie recenzji

Sweet Bonanza to kolejne udane dzieło studia Pragmatic Play. Zaskakuje ciekawymi funkcjami i korzystnymi bonusami. Całość jest zbudowana bardzo solidnie, nie pojawiają się nawet najmniejsze błędy, a całość działa płynnie. Symbole są wykonane z dużą starannością i przyciągają wzrok żywymi kolorami. Muzyka i efekty dźwiękowe zostały dobrze dobrane do kolorowego motywu i wprawiają gracza w dobry nastrój.

Na słowo uznania zasługuje logika, z jaką został zbudowany. Obsługiwanie go nie sprawia nawet najmniejszego problemu. Każda osoba zaznajomiona ze slotami online, w mig pojmie jego zasadę działania. Nawet osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze slotami online, nie powinni mieć problemu, ze zrozumieniem, o co w nim chodzi. Wszystko to sprawia, że z czystym sercem możemy polecić ci ten automat. Na koniec nie pozostało nam nic innego jak życzyć ci dużo darmowych spinów w Sweet Bonanza.