Roman Legion

Roman Legion
Podstawowe cechy slotu
 • Producent: Gamomat
 • Bębny: 5
 • Linie wygrywające: 5
 • Gra bonusowa: Tak
 • Darmowe spiny: Tak
 • RTP: 96.16%
 • Opcja autoplay: Tak

Na naszym portale nie ma opcji obstawiania na poważnie. Automaty do gry na prawdziwe pieniądze znajdziesz na stronie kasyna. Graj odpowiedzialnie ! W razie potrzeby uzyskaj pomoc.

Hazardowa batalia dziś zostaje odegrana na polu bitwy z Roman Legion od Gamomat. Z tym slotem jednoreki bandyta wszystkie drogi prowadzą do zwycięstwa, a kluczem jest odpalenie gry! Roman Legion to gra dla zwolenników jasnych reguł i wręcz wojskowego porządku. Jej motywy ze starożytnego Rzymu i cesarskich podbojów zagrzewają do walki o wygraną. “Veni Vidi Vici” to nasz cel z automatem Roman Legion. Aby nie być jednak gołosłownym, przygotowaliśmy pełną recenzję tego slota wraz ze szczegółowym opisem zasad.

By wytrenować się w boju i być profesjonalnym rekrutem w potyczce, udostępniamy także Roman Legion demo, który właśnie do tego służy. Dzięki temu całkiem za darmo poznasz sztukę gry, a także wypróbujesz wszystkie jej funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z automatem i rozrywkę, którą sponsoruje Gamomat bez rejestracji.

Charakterystyka automatu Roman Legion

Gra Roman Legion to wideo slot marki Gamomat, który dostępny jest do darmowej gry hazardowej online w języku polskim. Z perspektywy technicznej automat ten jest klasykiem, ponieważ gra odbywa się na pięciu bębnach, w układzie 5×3 oraz pięciu stałych liniach wygrywających. Gra prezentuje się w scenerii legionów rzymskich z czasów cesarstwa i jest skonstruowana w sposób przyjazny użytkownikom. Tradycyjnie w Roman Legion gra składa się z bębnów umieszczonych w jej centralnej części. Dół strony zawiera menu, panel sterowania i inne opcje dostępne graczom. Mamy tutaj do dyspozycji następujące przyciski:

 • Symbol $, który posłuży nam do zapoznania się z tabelą wypłat oraz liniami wygrywającymi. Wartości symboli przedstawimy w osobnej tabeli poniżej.
 • Ikonka “i”, pojawiająca się po naciśnięciu dolara, to szczegółowy opis gry w języku polskim, łącznie z deskrypcją symboli specjalnych i darmowych rund.
 • “Stawka”, tj. miejsce, gdzie regulujemy zakład od 50 do 10 000 żetonów. Za pośrednictwem przycisku Max zakład możemy przejść bezpośrednio do najwyższej stawki zakładu.
 • “Auto” to automatyczne odtwarzanie. Automatyczne obroty możemy je włączyć / wyłączyć w dowolnym momencie.
 • “Zielone Strzałki”, czyli opcja, którą włączamy w chwili, gdy zapoznaliśmy się z zasadami i ustawiliśmy wysokość zakłady. Przycisk znajduje się po prawej stronie menu.

Jeśli chodzi o najważniejsze ustawienia, to powyższe funkcje właśnie do tego służą. Pod kołem zębatym możesz znaleźć natomiast dodatkowe opcje jak tryb turbo, automatyczne uruchomienie, czy odtwarzanie za pomocą spacji. Jesteśmy zdania, że zawsze powinieneś sprawdzić zasady, które wymienia producent i zapoznać się ze wszystkimi funkcjami przed rozpoczęciem rozgrywki bez względu na poziom trudności slota. Dzięki temu nie zaskoczą cię żadne kwestie techniczne i masz większe szanse na wygraną. Gotowy na poznanie bonusów, wszystkich symboli i ich wartości? Zapraszamy więc naszych czytelników do kolejnej części recenzji.

Bonusy, tabela wypłat i inne niespodzianki w Roman Legion

Producent zadbał o urozmaicenie slota i dodanie kilku funkcji, za sprawą których Roman Legion automat do gry staje się naprawdę atrakcyjnym slotem. Pierwszą gratką dla lubiących niespodzianki jest aż 10 rund darmowych spinów. Jak je uzyskamy? Tutaj obroty gratis gwarantuje nam scatter, który w Roman Legion występuje jako jeździec. Może on pojawić się losowo na bębnach 1, 3 lub 5, a zgodnie z zasadą “do trzech razy sztuka” w liczbie trzech przynosi nam obiecane darmowe spiny. Co więcej, podczas rundy darmowych spinów wszystkie symbole z żołnierzami unieruchamiają się i pozostają na pozycjach do końca wszystkich rund. Niezły porządek w rzymskiej armii dopomoże więc w uzyskaniu zwycięskiej kombinacji! Jeśli chodzi o funkcje specjalne, to w Roman Legion dopomaga nam także wyżej wymieniony żołnierz, który pełni rolę wilda. Tym sposobem zastępuje on wszystkie inne symbole oprócz scattera.

Jakie inne symbole kryje Roman Legion online? Otóż tutaj znajdziemy inne artefakty rodem z czasów świetności Cesarstwa Rzymskiego, a także klasyczne symbole karciane. Niektóre z nich przynoszą wygraną już od dwóch takich samych na liniach, pozostałe zaś od trzech do pięciu, licząc od lewej do prawej na danej linii wygrywającej. Poniższa tabela przybliża wartości wygranych od najwyżej punktowanego symbolu.

Tabela wygranych [maksymalny zakład]
x2 x3 x4 x5
Żołnierz (wild) 100 000 1 000 000 7 500 000 25 000 000
Czerwone godło 50 000 500 000 1 500 000 7 500 000
Monety, złoty orzeł 50 000 250 000 1 500 000 7 500 000
Symbole karciane
A, K Brak 50 000 400 000 1 500 000
Q, J, 10, 9 Brak 50 000 250 000 1 000 000

Choć Roman Legion bez rejestracji nie przyszykował dla nas gry ryzyko, to w grze opłaconej każda wygrana wiąże się z możliwością jej podwojenia. Możemy bowiem uruchomić zakład w typie gry ryzyko i spróbować odpowiednio postawić bądź na kolor karty, bądź drabinkę. Dwa tryby gry ryzyko przebiegają wobec tego następująco:

 1. Zakład z kartami. Po wygranej masz możliwość obstawienia koloru zasłoniętej karty (czarny lub czerwony). W przypadku celnego strzału wygrana gracza ulega podwojeniu. W przeciwnym razie zostaje spisana na straty.
 2. Zakład z drabinką. Twoim zadaniem będzie odpowiadać klikaniem na kolejne pojawiające się szczeble drabiny. W przypadku powodzenia stopień na drabince zwiększa się o jedno pole w górę, a w przeciwnym razie o jedno pole w dół.

Zachęcony? Pamiętaj, że zakłady typu gra ryzyko to niezła zabawa, ale i jak sama nazwa wskazuje, ryzyko utraty wygranej. W Roman Legion automat pozwala na włączenie tego trybu jedynie do pewnej kwoty, by chronić gracza przed ryzykiem utraty dużych środków. Pamiętaj, by grać odpowiedzialnie i za mniejsze kwoty, a wówczas rozrywka hazardowa będzie dla ciebie doskonałą odskocznią.

Wnioski końcowe o Roman Legion

Jak na klasyczną opcję do gry Roman Legion automat zwyciężył dzięki opcji darmowych spinów. Choć w swoich podstawowych funkcjach gra jest tradycjonalistą hazardowym przełożonym na wirtualne warunki, to pomimo tego uważamy, że kilka dodatkowych funkcji odróżnia go od typowych jednorękich bandytów. Co wydaje się także dość oryginalne w tej grze, to tematyka. Wiemy, jak rozchwytywana wśród slotów jest starożytność, dlatego Gamomat zdecydowało się na połączenie popularności tych motywów. Tutaj jednak to nie starożytny Egipt, a Rzym wiedzie prym i zaprasza na odkrywanie przed sobą tajemnic.

To wszystko, plus dwa tryby gamble to przepis na dobrą rozrywkę. Jak zwykle szczerze polecamy wszystkim graczom Roman Legion w wersji demo i przetestowanie go u nas na stronie, a zdecydowanym, by grać na prawdziwe pieniądze online, życzymy powodzenia i satysfakcjonujących wyników.