Marco Polo

Marco Polo
Podstawowe cechy slotu
  • Producent: Novomatic
  • Bębny: 5
  • Linie wygrywające: 9
  • Gra bonusowa: Tak
  • Darmowe spiny: Tak
  • RTP: 95%
  • Opcja autoplay: Tak

Na naszym portale nie ma opcji obstawiania na poważnie. Automaty do gry na prawdziwe pieniądze znajdziesz na stronie kasyna. Graj odpowiedzialnie ! W razie potrzeby uzyskaj pomoc.

Tematem naszej dzisiejszej recenzji jest mało znana maszyna slotowa firmy Novomatic, która dostępna jest na rynku od 2014 roku i nigdy jakoś nie zdołała sobie wyrobić renomy pozycji godnej zainteresowania. A to spory błąd, bo mowa o grze Marco Polo online, którą uważamy za jedną z ciekawszych produkcji w portfolio tej austriackiej firmy i właśnie dziś chcemy Ci ją nieco bliżej zaprezentować. Jest to slot z kategorii Hot Spot lub wideo, który cechuje się ciekawymi rozwiązaniami i utrzymany jest w klimatach podróży dookoła świata.

Uzupełniliśmy naszą recenzję także o możliwość zagrania w Marco Polo demo. Jest to specjalna wersja darmowa, która do transakcji pieniężnych wykorzystuje wirtualne monety. Nie musisz robić niczego, by uzyskać do niej dostęp, jest ona bowiem dostępna dla wszystkich graczy bez żadnych ograniczeń. Możesz na przykład użyć jej do przetestowania kompatybilności tej gry z Twoim telefonem komórkowym, by się upewnić, że będzie działać ona na nim idealnie sprawnie (powinna, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z produktem z 2014 roku), albo po prostu dobrze się bawić.

Jak wygląda rozgrywka w grze Marco Polo?

Szata graficzna, jaką może się pochwalić Marco Polo gra, nie rzuci nikogo na kolana. Wygląda ona po prostu tradycyjnie dla starszych produkcji firmy Novomatic, czyli bardzo przeciętnie, nawet biorąc pod uwagę rok jej debiutu, czyli 2014. Tłem darmowej gry hazardowej jest wyrenderowany obrazek mający przypominać automat do gier z kasyn naziemnych, który zresztą można spotkać w dziesiątkach innych gier tego producenta. Mamy tutaj także duże okno gry z symbolami obejmującymi głównie wartości karciane oraz kilka grafik odpowiadających za symbole o specjalnym znaczeniu lub wyżej punktowane.

Pod oknem gry znajduje się natomiast panel sterowania, który także przypomina pulpit rzeczywistej maszyny slotowej. Mamy tutaj kilka przycisków, za pomocą których możemy wybrać liczbę aktywnych linii wygranych (z zakresu od 1 do 9). Inny przycisk służy do wyboru zakładu na kolejny spin (BET MIN i BET MAX to dwa dodatkowe przyciski pozwalające postawić odpowiednio zakład minimalny i maksymalny), a także tryb gry automatycznej oraz uruchomienie bębnów z bieżącą stawką.

Początkujący gracze powinni także zwrócić uwagę na duży przycisk opisany jako PAYTABLE, który jest odpowiedzialny za wyświetlenie wbudowanej w grę instrukcji obsługi. W ten sposób można z łatwością odświeżyć sobie informacje na temat rozgrywki w tym tytule. Możesz na przykład poznać tabelę wygranych dla bieżącego zakładu albo też poznać znaczenie poszczególnych symboli i funkcji specjalnych. Warto tutaj zaglądać za każdym razem, gdy zechcesz sobie przypomnieć daną opcję lub po prostu dowiedzieć się czegoś więcej.

Jakie funkcje specjalne znajdziemy w Marco Polo?

Firma Novomatic ma na koncie wiele znakomitych maszyn slotowych wideo i z grupy Hot Spot, a Marco Polo automat do gry na pieniądze bez wątpienia należy do grona szczególnie wyróżniających się pozycji. Owszem, oprawa graficzna nie zachwyca (co zresztą wyraźnie zaznaczyliśmy w poprzednim punkcie), ale grywalność i poziom rozwiązań zastosowanych w tym tytule stoją na najwyższym poziomie.

Zacznijmy od tego, że mamy tutaj interesującą grę bonusową typu Gamble, określaną także jako Ryzyko. Jest ona zapewne znana fanom gier slotowych z wielu innych produkcji firmy Novomatic. Polega na tym, że po uzyskaniu dowolnej wygranej staje się dostępna dla gracza dodatkowa opcja. Może on standardowo zgarnąć wygraną i dodać ją do swojego salda, albo zagrać w tę właśnie grę bonusową. Polega on a na tym, że gracz widzi na ekranie kartę do gry o szybko zmieniającej się barwie – czerwonej lub czarnej. Do dyspozycji użytkownika są także dwa przyciski opisane jako RED lub BLACK. Gracz może teraz kliknąć w jeden z nich, w efekcie czego karta zostanie zatrzymana. Jeśli typ gracza okaże się trafny, to jego kwota wygranej zostanie podwojona. Ale w przypadku porażki cała suma przepada. Opcja Gamble ma aż 6 kolejnych etapów, przy czym możesz rozegrać dowolną ich liczbę wycofując się i zabierając dotychczasową wygraną w dowolnym momencie.

Jeśli natomiast chodzi o symbole na bębnach, to mamy tutaj tylko dwa, które dysponują specjalnymi możliwościami. Chodzi oczywiście o Wildy i Scattery. Wildem jest tutaj wizerunek tytułowego podróżnika Marco Polo, czyli głowa mężczyzny w czerwonym berecie na zielonym tle i w złotej ramce. Zastępuje on wszystkie inne symbole, jakie mogą pojawić się w oknie gry za wyjątkiem wielbłądów. Oczywiście jeśli Wild znajdzie się na aktywnej linii wygranej, to automatycznie wyraźnie zwiększa szansę na utworzenie premiowanej wysoką wygraną kombinacji.

Drugim symbolem o specjalnym znaczeniu jest wielbłąd. Pełni on rolę Scattera, co oznacza, żę jeśli w oknie gry pojawią się co najmniej trzy takie symbole, to gracz otrzymuje automatycznie 10 free spinów. Co ważne – w trakcie każdej rundy darmowej wszystkie uzyskane w ten sposób wygrane zostaną pomnożone razy 2. Godne uwagi jest także to, że wyżej premiowane symbole zapewniają wygrane już za kombinację składającą się z dwóch elementów, a nie jak to zwykle bywa – z trzech i więcej. A skoro wspomnieliśmy o wygranych, to zobaczmy, jak wygląda tabela wypłat oferowana przez Marco Polo automat. Zawarte w niej kwoty to wygrane dla najniższego zakładu na jeden spin:

Symbol 2 symbole 3 symbole 4 symbole 5 symboli
Chińczyk 10 100 400 4 000
Kufer 10 50 200 1 500
Mapa 10 40 150 1 000
As (A) 20 80 400
Król (K), Dama (Q) 10 50 300
Walet (J), Dziesiątka 10 40 200

Pamiętajmy o tym, że maksymalna wygrana za pojedynczą kombinację może wynieść dwukrotnie więcej w trakcie rundy darmowych zakręceń!

Marco Polo slot – nasza ocena

Tak, wiemy doskonale o tym, że Marco Polo bez rejestracji nie rzuca na kolana oprawą graficzną. Widać po tym tytule wiek, a poza tym produkty firmy Novomatic nigdy nie słynęły z wyjątkowo wyrafinowanych aspektów wizualnych. Nie powinieneś jednak przechodzić koło niej obojętnie, jest to bowiem jedna z najciekawszych według nas gier w portfolio tego producenta i jedna z tych maszyn slotowych, w które koniecznie należy zagrać co najmniej raz – bo naprawdę warto. Zresztą masz przecież do dyspozycji wersję demonstracyjną, którą udostępniamy Ci w naszym dzisiejszym serwisie oraz mnóstwo innych gier typu jednoręki bandyta za darmo. Po prostu przetestuj ją i przekonaj się, że jest to tytuł, który wciągnie Cię na wiele godzin i zapewni Ci szansę zgarnięcia wysokich wygranych. Czego Ci oczywiście szczerze życzymy!