Gonzo’s Quest

Gonzo’s Quest
Podstawowe cechy slotu
 • Producent: NetEnt
 • Bębny: 5
 • Linie wygrywające: 20
 • Gra bonusowa: Nie
 • Darmowe spiny: Tak
 • RTP: 96%
 • Opcja autoplay: Tak

Na naszym portale nie ma opcji obstawiania na poważnie. Automaty do gry na prawdziwe pieniądze znajdziesz na stronie kasyna. Graj odpowiedzialnie ! W razie potrzeby uzyskaj pomoc.

Gonzo’s Quest gra to jeden z najpopularniejszych, najbardziej wypromowanych automatów do gier w Internecie. Trudno znaleźć inną grę, która tak często pojawiała się jako twarz kasyna lub główny odbiorca promocji darmowych spinów. Lata mijają, na rynku pojawiają się setki nowych gier, a Gonzo’s Quest cały czas utrzymuje się na szczycie. Za produkcję odpowiada NetEnt – jedna z najbardziej lubianych przez graczy firm. Deweloper ma na swoim koncie ogromną liczbę hitów, które okupują wszelkie rankingi z najpopularniejszymi grami w kasynach internetowych bez depozytu. NetEnt jest znane z tego, że ich produkcje cechują się ponadprzeciętną oprawą graficzną, oryginalnymi funkcjami bonusowymi oraz bardzo dobrym balansem rozgrywki z wysokim RTP.

Gra jednoręki bandyta owoce przenosi swoich użytkowników do tajemniczych ruin, gdzie zadaniem będzie odkrycie zaginionego miasta Eldorado. Głównym bohaterem jest sympatyczny Gonzo, którego twarz z pewnością będzie doskonale znana wielu fanom gier losowych. Automat do gier prezentuje się dość niepozornie. Ma typowy format z pięcioma bębnami i trzema rzędami symboli. Wszystkich linii wygrywających jest 20 i są one zawsze aktywne. Zakład ustawia się na dwa sposoby – poziom oraz wartość monety. Minimalna i maksymalna stawka to 0,2 i 50. RTP Gonzo’s Quest online wynosi około 96%, co biorąc pod uwagę czas wydania gry, jest bardzo wysokim wynikiem. Maszyna miała swoją premierę w 2013 roku i od wtedy cały czas utrzymuje się na szczycie.

Na naszym portalu można zagrać w wersję Gonzo’s Quest bez rejestracji. Wystarczy wybrać grę i po prostu ją włączyć. Nie trzeba do tego logowania ani pobierania żadnych dodatkowych programów – wszystko uruchomi się automatycznie. To doskonały sposób na dokładne poznanie wszystkich aspektów rozgrywki na tym automacie. Rozgrywka wygląda identycznie jak na poważnie – różnica pojawia się jedynie w pieniądzach. Wszystkie wygrane są fikcyjne i resetowane do stanu początkowego po wyłączeniu gry.

Podstawowe informacje o grze w Gonzo’s Quest

Szczególną uwagę warto zwrócić na oprawę graficzną. Graficy z NetEnt stworzyli ponadczasową oprawę, która w ogóle się nie zestarzała. Na pierwszym planie znajduje się ściana ze starożytnymi maskami, które odgrywają tutaj rolę symboli. Każdy obrazek został zrealizowany z prawdziwym pietyzmem. Maski mają nieprawdopodobną szczegółowość, a pęknięcia i straszny wygląd nadają wszystkiemu realizmu. W tle widać budowle zaginionego miasta i animowaną postać głównego bohatera, który od czasu do czasu wykonuje jakiś ruch. Całość prezentuje się bardzo dobrze i trzeba przyznać, że obecnie mało które automaty mogą równać się z tym, co w 2013 roku zaprezentowało NetEnt.

Interfejs użytkownika jest bardzo prosty i przedstawia wyłącznie najważniejsze informacje i przyciski. Wszystko zostało zaprezentowane z wykorzystaniem typowego dla tej firmy interfejsu. Jeśli ktoś bawił się wcześniej przy innych tytułach tego producenta, to z pewnością już od pierwszych chwil będzie wiedział co robić. Grę obsługuje się za pomocą kilku przycisków:

 • „+” i „-” – odpowiadają za ustawienie poziomu zakładu i wartości pojedynczej monety.
 • MAX BET – umożliwia ustawienie maksymalnego możliwego zakładu za pomocą jednego kliknięcia.
 • AUTOPLAY – opcja uruchamiająca automatyczne losowanie symboli na bębnach. Gracz może zaprogramować do 1000 obrotów, z zastosowaniem kilku kryteriów, kiedy funkcja ma się zatrzymać.
 • „i” – uruchamia tabelę wypłat. To jedno z najważniejszych miejsc, z którym należy się obowiązkowo zapoznać przed rozpoczęciem dowolnej rozgrywki. Twórcy zamieszczają tam wszystkie kluczowe informacje o funkcjach bonusowych, przebiegu linii wygrywających oraz wygranych za poszczególne kombinacje z symbolami.

Oprócz tego na ekranie widnieje kilka przydatnych informacji jak wartość aktualnego zakładu lub liczba dostępnych monet. Z lewej i prawej strony znajdują się także liczby oznaczające linie wygrywające. Wystarczy nakierować na nie kursorem, a na bębnach podświetli się ich przebieg. W prawym górnym rogu znajduje się informacja o aktualnym mnożniku wygranych – x1, x2, x3, x5. Domyślnie podświetlony jest x1.

Wygrane, bonusy i symbole maszyny Gonzo’s Quest

Podczas rozgrywki w Gonzo’s Quest automat na ekranie może pojawić się do 9 różnych symboli z kamiennymi tablicami przedstawiającymi przede wszystkim maski. Wygrane z ich udziałem formują się od lewej do prawej. Wszystkie ikony wypłacają wyłącznie za kombinacje składające się z 3, 4 lub 5 symboli na jednej linii. Warto zaznaczyć, że wygrane za symbole przedstawione w tabeli nie skalują się zgodnie z aktualnym zakładem, a jedynie przedstawiają jej mnożnik. Wygrane funkcje wszystkich symboli przy poszczególnych kombinacjach przedstawiają się następująco.

Symbol x3 x4 x5
niebieska maska 3 10 50
czerwona maska 4 15 75
pomarańczowa maska 5 20 100
różowa maska 10 25 200
złota maska 15 50 500
zielona maska 20 100 1000
szara maska 50 250 2500

Jeśli chodzi o funkcje specjalne, Gonzo’s Quest gra jest pełna niespodzianek. Oto są główne z nich:

 • Avalanchegłówna atrakcja podczas podróży z Gonzo’s Quest automat do gry. Losowane symbole nie pojawiają się na ekranie w standardowy sposób, tylko spadają z góry. Za każdym razem, kiedy uda się trafić kombinację wygrywającą, uruchamia się funkcja Avalanche, czyli re-spin. Z każdym następującym po sobie trafieniu mnożnik wygranych zostaje zwiększony na wyższy poziom – x2, x3 i x5. 
 • Wildpojawienie się na ekranie symbolu ze znakiem zapytania jest zwiastunem jakiegoś trafienia. Symbol zamienia się ze wszystkimi innymi występującymi w grze obrazkami, znacząco zwiększając prawdopodobieństwa trafienia dowolnej kombinacji.
 • Darmowe spinyzłota maska odpowiada za uruchomienie rundy bonusowej. Jeśli na jednej linii uda się zgromadzić 3 maski, uruchamia się Free Fall z 10 darmowymi obrotami.

Najważniejszym bonusem związanym z tą rundą jest fakt zwiększenia mnożnika funkcji Avalanche. W tym przypadku może on wynieść kolejno: x3, x6, x9, x15.

Gonzo’s Quest – podsumowanie recenzji

Jeśli ktoś interesuje się automatami do gier, to Gonzo’s Quest jest pozycją obowiązkową. To legenda, która żyje i najprawdopodobniej jeszcze przez bardzo długi czas będzie znajdować się na szczycie rankingów popularności. Gra prezentuje wszystkie najlepsze cechy nowoczesnego automatu do gier. Ma przepiękną oprawę graficzną, ciekawą tematykę oraz oryginalne funkcje bonusowe, które cały czas powodują szybsze bicie serca. Trafienie 4 następujących po sobie kombinacji wiąże się z nieprawdopodobną euforią – nawet jeśli były to słabiej płatne kombinacje. Zawsze warto przyjrzeć się bliżej wersji Gonzo’s Quest demo, która jest dostępna na naszej stronie internetowej. Czasem nawet kilka chwil wystarczy, żeby dowiedzieć się o kluczowych funkcjach, co zminimalizuje ryzyko przegranej. Życzymy naszym użytkownikom jak największych wygranych i częstych lawin.