Forgotten Fable

Forgotten Fable
Podstawowe cechy slotu
  • Producent: Evoplay
  • Bębny: 5
  • Linie wygrywające: 15
  • Gra bonusowa: Tak
  • Darmowe spiny: Tak
  • RTP: 96%
  • Opcja autoplay: Tak

Na naszym portale nie ma opcji obstawiania na poważnie. Automaty do gry na prawdziwe pieniądze znajdziesz na stronie kasyna. Graj odpowiedzialnie ! W razie potrzeby uzyskaj pomoc.

Forgotten Fable online to darmowy automat do gry wypuszczony na rynek we wrześniu 2020 roku przez stosunkowo nowe studio Evoplay. Studio to powstało dopiero w 2017 roku, a już zdążyło przebojem wedrzeć się do czołówki deweloperów na świecie. Na ICE w 2018 roku wypuścili pierwszy slot 3D w wirtualnej rzeczywistości, a do dzisiaj na swoim koncie posiadają już ponad 100 gier. Pomimo wielu zdobytych nagród i świetnego przyjęcia przez krytyków ich przygoda dopiero się rozpoczyna. W ciągu swojej krótkiej historii wydali już takie hity jak “Dungeon immoral evi”, “Runes of destiny” czy świetnie przyjęty “Treasure mania”. Wszystko wskazuje na to, że Forgotten Fable gra stanie się ich kolejnym hitem.

Jednoręki bandyta gra zabiera nas do tajemniczego świata magii i potworów.  Świat ten jest mroczny, królują w nim czarne charaktery, mimo tego jest on nieco znajomy, ponieważ jest bliski naszym kręgom kulturowym. Dzieje się tak, ponieważ świat tej gry opiera się na słowiańskim folklorze. Znajdziemy w nim takie postacie jak:

Kościej nieśmiertelny- chudy, brzydki czarownik wywodzący się z folkloru rosyjskiego. W przekazach ludowych mieszkał on w górskim zamku, który strzegł niezliczonych skarbów. Baba Jaga- znana doskonale w naszym kraju czarownica, przedstawiana jako stara i odrażająca wiedźma spędzająca czas w towarzystwie kota, kruka lub węża. Miała rzekoma porywać zagubione w lasach dzieci i je zjadać.

Żmij- w wierzeniach dawnych słowian był to latający gad, był on przeciwnikiem Peruna i strzegł dostępu do zaświatów. Leszy-  demon lasu, jego pan i władca wszystkiego, co żyje w lesie. Był przedstawiany jako mężczyzna z bladą twarzą i niepokojącym spojrzeniem. Był również spotykany pod postacią wilka, niedźwiedzia czy nawet wiatru.

Wodnik- znany również jako utopiec, postać ta w ostatnich latach zyskała popularność dzięki polskiej grze o przygodach wiedźmina Geralta. Był to władca i demon wszelkiego rodzaju zbiorników wodnych. Wszystkie te mroczne postacie, mroczne tło oraz towarzysząca grze muzyka tworzą nieco mroczny klimat. Jest to równoważone poprzez zabawie wykonane symbole postaci. Gra więc tryska klimatem ale nie przytłacza. Całość na myśl przywodzi filmy Tima Burtona.

Zachęcamy więc, abyś sam zapoznał się z tym tytułem korzystając z wersji Forgotten Fable demo dostępnej na naszej stronie. Na naszej stronie możesz grać w Forgotten Fable bez rejestracji.  To przyjemny fakt, że gra ta zajmuje wysokie pozycje w rankingu gier mobilnych i może zachwycać graczy w każdym miejscu i czasie. Nic więc nie stoi na przeszkodzie abyś sprawdził ten automat, poćwiczył trochę grę, a jeśli ci się spodoba możesz sprawdzić się w grze na prawdziwe pieniądze w kasynie online.

Specyfikacja techniczna Forgotten Fable

Forgotten Fable automat do gry ma stosunkowo typową budowę. Składa się z pięciu bębnów i trzech linii. Na tych trzech liniach twórcy poprowadzili aż 15 linii wygrywających. Dolna część ekranu została zarezerwowana na panel sterowania. Na jego środku znajdziemy przycisk uruchamiający losowanie, a po lewej stronie dostępne środki oraz aktualną stawkę. Wysokość stawki możemy zmieniać przy użyciu przycisków “+” i “-”.

Minimalny zakład to 0,1 a maksymalny to aż 500. Po lewej stronie panelu sterowania znajduje się jeszcze przycisk “i”. Po jego kliknięciu zobaczymy plansze w wyjaśnionymi zasadami gry oraz funkcjami automatu, z którymi koniecznie musisz się zapoznać przed rozpoczęciem gry. Po prawej stronie panelu sterowania znajdziesz jeszcze przyciski techniczne, do zmiany ustawień dźwięku i gry.

Bonusy i tabela wypłat w Forgotten Fable automat

W tabeli poniżej przedstawiliśmy wysokość wygranej dla każdego z symboli. Tabela przedstawia przez jaką liczbę zostanie przemnożony nasz zakład, jeśli wylosujemy daną liczbę identycznych symboli.

Symbol 3 4 5
Wild x5 x15 x100
Kościej x3 x10 x75
Żmij x2,5 x7,5 x50
Baba Jaga x2 x6 x40
Leszy x1,5 x5 x30
Wodnik x1,2 x4 x20
A x1 x3 x15
K x0,7 x2,5 x10
Q x0,5 x2 x7,5

Oprócz tych symboli standardowych w grze Forgotten Falbe występują również symbole specjalne. Pierwszym z nich jest Wild. Symbol ten potrafi zastąpić inne symbole za wyjątkiem czaszki i słońca. Symbol ten występuje wyłącznie w standardowej grze. Drugim symbolem specjalnym jest czaszka, również potrafi zastosować inne symbole, za wyjątkiem Wild i słońca. Każdorazowe pojawienie się tego symbolu aktywuje jedną mroczną runę. Symbol czaszki może pojawić się w grze standardowej i podczas darmowych spinów.

Ostatnim symbolem specjalnym jest słońce, symbol ten jak dwa poprzednie również zastępuje inne symbole za wyjątkiem wild i czaszki. Jego pojawienie się uruchamia ognistą runę. Symbol ten może pojawić się w grze standardowej i podczas darmowych spinów.

Ciekawe opcje tej gry nie kończą się na symbolach specjalnych, w Forgotten Fable dostępna jest jeszcze magiczna skrzynia. Otrzymujesz ją kiedy symbole czaszki i słońca pojawią się na bębnach w tej samej zwycięskiej rundzie. Może z niej wypaść wtedy do pięciu mnożników, x2, x3, x4, x5 i x6. Każdy z wylosowanych mnożników przyczepia się do jednej wygranej i ją mnoży. Mnożniku wypadają w kolejności od najmniejszego do największego. Im wyższa jest wygrana tym wyższy mnożnik się do niej przyczepi.

W Forgotten Fable występuje 7 run ognistych i 7 mrocznych. Są one odpowiedzialne za uruchomienie dwóch rodzajów rund z darmowymi spinami. Darkland oraz Floraland. W obu przypadkach otrzymasz 10 darmowych spinów, ale w ich trakcie będą pojawiały się różne symbole.

Forgotten Fable nasze wnioski

Forgotten Fable jest stosunkowo nową stworzoną przez doświadczone studio. Mimo małego doświadczenia twórcą udało się stworzyć dzieło kompletne, wolne od niedoróbek. Mechanika gry działa bezbłędnie, grafika została wykonana z największą dokładnością. Od razu widać, że twórcy poświęcili czas na dopracowanie każdego, najmniejszego szczegółu. Jednak największą zaletą tej gry jest towarzyszący jej klimat. Świetne postacie zaczerpnięte ze słowiańskiej mitologii zostały narysowane w bardzo ciekawy i zabawny sposób, a mimo tego grze towarzyszy lekko mroczny charakter.

Całości towarzyszy idealnie dobrana muzyka i doskonałe efekty dźwiękowe. Wszystko to sprawia, że koniecznie powinieneś sprawdzić to dzieło nowego, ale nagradzanego studia Evo Play. Bez wątpienia warto poświęcić mu odrobinę czasu i sprawdzić je korzystając z możliwość, że możesz to zrobić całkowicie za darmo i bez rejestracji. W naszej opinii istnieje bowiem duża szansa, że Forgotten Fable ci się spodoba i zostaniesz z nim na dłużej. Jeśli do tego dojdzie, to życzymy ci dużo szczęścia w grze, darmowych spinów oraz częstych i dużych wygranych w grze na prawdziwe pieniądze w kasynie online.