Columbus

Columbus
Podstawowe cechy slotu
  • Producent: Novomatic
  • Bębny: 5
  • Linie wygrywające: 9
  • Gra bonusowa: Nie
  • Darmowe spiny: Tak
  • RTP: 97.3%
  • Opcja autoplay: Tak

Na naszym portale nie ma opcji obstawiania na poważnie. Automaty do gry na prawdziwe pieniądze znajdziesz na stronie kasyna. Graj odpowiedzialnie ! W razie potrzeby uzyskaj pomoc.

Columbus online to produkt firmy Novomatic, czyli jednego z liderów na rynku slotów online. Firma ta działa aktywnie w 45 krajach na całym świecie, zatrudniając 21 tysięcy pracowników i generując dochód na poziomie 1,7 miliarda euro. Jedną z przyczyn ich sukcesu jest tworzenie klasycznych automatów do gry, jak omawiany w tym artykule Columbus. Firma ta słynie ze swoich klasycznych automatów, ciekawych bonusów i przyjemnych motywów.

Gra ta nie jest najnowszym dziełem, można wręcz powiedzieć, że nieco się już zestarzała. Mimo tego nie straciła niczego ze swojej popularności i uroku. Można wręcz powiedzieć, że doczekała się statusu kultowej. Tym, co nas najbardziej w niej urzekło jest to, że w grze odwzorowany jest prawdziwy automat do gry, z przyciskami i ekranem, obudową i wszystkim innym. Mamy dzięki temu wrażenie, że naprawdę stoimy przed slotem w jakimś barze z automatami do gry.

Gra jest utrzymana w motywie wieku wielkich odkryć i poznawania świata przez odważnych żeglarzy. Nawiązują do tego symbole i inne elementy gry.

Głównym bohaterem w tej grze jest tytułowy Krzysztof Kolumb. Jest on też symbolem specjalnym Wild, co omówimy ze szczegółami w dalszej części artykułu. Poruszymy wtedy też symbol Scatter, który kryje się pod postacią statku flagowego Santa Maria. Oba te symbole specjalne, jak i wiążące się z nimi darmowe spiny, omówimy w akapicie “Symbole specjalne i tabela wypłat w Columbus”. Oprócz nich znajdziemy w tej grze takie symbole jak królowa Izabela I, która to była sponsorką naszego bohatera, sekstans, dzięki którym można było nawigować po morzu, złoty naszyjnik, 10 i litery.

Całość, mimo że wykonana bardzo schludnie i z pomysłem, wygląda już nieco archaicznie. Symbole nie mają najwyższej rozdzielczości a tekstury przypominają lata 90’. Dla jednych może to być minus, tym osobom polecam odświeżoną wersję deluxe, dla nas jest to plus. Klimat retro świetnie łączy się z automatami do gry, a klikanie w przyciski wirtualnego automatu sprawiają nam przyjemność.

Jeśli ty również jesteś fanem klasycznych automatów, koniecznie powinieneś sprawdzić tą grę. Na naszej stronie możesz ją sprawdzić całkowicie w automaty za darmo, co więcej, u nas możesz grać w slot Columbus bez rejestracji. Wykorzystaj tę szansę, aby poznać ten slot. Dobrym pomysłem będzie ćwiczenie w wersji Columbus demo, aby móc ją dokładnie poznać. Kiedy już to zrobisz, możesz grać na prawdziwe pieniądze w kasynie online.

Novomatic postarał się usatysfakcjonować wszystkich użytkowników, bo do tej gry wystarczy mieć telefon i stabilny Internet. Gra zajmuje wysoką pozycję na liście gier hazardowych na telefon, dzięki czemu możesz się cieszyć tym automatem w dowolnym miejscu i czasie.

Budowa slotu Columbus

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, Columbus gra odwzorowuje prawdziwe automaty do gry jakie znajdziemy w kasynach. Tak więc, na środku ekranu widzimy pięć bębnów z namalowanymi na nich symbolami w trzech liniach, a wszystkie przyciski do sterowania grą znajduję się na dole ekranu. Aby ułatwić ci poznanie tego automatu, omówimy wszystkie przyciski od lewej do prawej.

Na początku mamy przycisk “select game”, służy on do uruchomienia gry. Następnie mamy “choose coin”, którym wybieramy wartość monety, minimalna to 0,5 a maksymalna 10. Klikając przycisk “Paytable” poznany wysokość wygranych dla aktualnej stawki, po jego ponownym kliknięciu pojawia się plansza z zasadami gry, z którymi koniecznie należy się zapoznać przed rozpoczęciem zabawy. Następnie mamy przyciski, dzięki którym wybieramy, ile linii wygrywających będzie aktywnych, może to być: 1, 3, 5, 7, 9. Należy pamiętać, że każda kolejna linia wygrywająca mnoży zakład.

Kolejnymi przyciskami wybieramy wysokość stawki, a także decydujemy czy obstawiamy czarną czy czerwoną kartę, podczas próby podwojenia wygranej. Pora na najważniejszy przycisk, czyli start. To nim oczywiście uruchamiamy losowanie, jak również pomijamy i odbieramy wygraną. Na końcu znajduje się jeszcze przycisk uruchamiający automatyczny start. W tym trybie automat sam uruchamia kolejne losowania. Dzieje się tak dopóki go nie zatrzymamy albo nie skończą się nam środki.

Nad przyciskami w automacie znajduje się ekran informujący nas o aktualnej grze. Po lewej stronie mamy “credit”, czyli informacje o zasobności naszego portfela, nad nim okno informacyjne, a po prawej stronie informacje dotyczące stawki. Znajdziemy tam informację ile warta jest jedna moneta, jaki jest zakład na jedną linię, ile linii jest aktywnych oraz najważniejsze, “Total bet”, czyli całkowity zakład.

Symbole specjalne i tabela wypłat w Columbus

Columbus automat daje wygraną, kiedy na jednej z aktywnych linii wygrywających pojawią się przynajmniej dwa lub trzy identyczne symbole (w zależności od rodzaju symbolu). Wygrane są wypłacane zgodnie z tabelą dostępną w grze pod przyciskiem “Paytable”. Dla ułatwienia poniżej przedstawiliśmy przykładową, tabelę dla zakładu na jedną linię wygrywającą, zakład 10 na linię, co daje całkowity zakład 10.

Symbol x2 x3 x4 x6
Kolumb 100 1,000 10,000 50,000
Królowa 50 500 2,000 10,000
Naszyjnik 50 250 1,000 5,000
Sekstans 50 150 750 2,500
K, A, Q 100 400 1,500
10,T 50 200 1,00

W grze znajdują się jeszcze dwa symbole specjalne, nasz Bohater Krzysztof Kolumb, który potrafi zastąpić inne symbole, za wyjątkiem scatter. Scatter występuje pod postacią statku. Jeśli uda ci się wylosować trzy symbole statku z niebieskim tłem otrzymujesz 10 darmowych spinów. W trakcie tej rundy bonusowej pojawia się nowy symbol Wild. Jest nim statek na żółtym tle. Jeśli znowu ci się poszczęści i wylosujesz trzy takie symbole, runda bonusowa się zrestartuje i znów będziesz mieć 10 darmowych spinów do wykorzystania.

Podsumowanie

Columbus to już w zasadzie kultowa jednoręki bandyta gra na rynku slotów online. Jej ponadczasowy wygląd retro zachęca do gry. Zachęcają również symbole specjalne i runda bonusowa. Ciekawy sposób rozwiązania otrzymywania darmowych spinów w rundzie bonusowej sprawia, że dochodzi do sytuacji, że przy odrobinie szczęścia gracz potrafi brać przez długi czas, w ogóle nie wydając własnych pieniędzy. Mimo że nie jest to najnowsza produkcja, cały czas utrzymuje się wśród popularnych automatów do gry i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród graczy na całym świecie.

Jeśli więc na poważnie podchodzisz do gry na slotach online, powinieneś koniecznie poznać tą produkcję i dać jej szansę, bo ewidentnie na nią zasługuje. Jeśli natomiast jesteś fanem klasycznych rozwiązań i slotów w stylu retro, koniecznie musisz ją sprawdzić. Jest bowiem bardzo duża szans, że ci się spodoba i zostaniesz z nią na dłużej. Na koniec nie pozostało nam nic innego jak życzyć ci powodzenia w grach na prawdziwe pieniądze oraz tego, aby na horyzoncie jak najczęściej widział trzy statki i dostawał za to jak najczęściej darmowe spiny.